• UFUKTEPE ŞUBE 0312 581 29 40
  • ATAPARK ŞUBE0312 581 12 21
  • YÜKSELTEPE ŞUBE 0312 504 84 54

b-sinifi-ehliyet

B Manuel – B Otomatik Sınıfı Ehliyet

B sınıfı sürücü belgesi almak Çayyolu Park Ankara Sürücü Kursu ile şimdi çok daha keyifli. Konusunda uzman profesyonel eğitimcilerimiz eşliğinde verdiğimiz Direksiyon eğitimlerimizle Sürücü adaylarımız daha da bilinçleniyor. Kursiyerlerimiz ders başlangıcında evinden alıyor, keyifli bir sürüş eğitiminden sonra tekrar evine bırakıyoruz.

       B sınıfı ehliyet ile hangi araçlar kullanılabilir ?

Otomobil/Kamyonet : Otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. Belge sahibi, ilgili tip onayı yönetmeliklerine aykırı olmamak ve 29/5/2013 tarihli ve 28661 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde belirtilen; eğitimi tamamlamak ya da yetenek ve davranış sınavını geçmiş olmak kaydıyla azami yüklü ağırlığı 4.250 kilograma kadar olan birleşik araçları da kullanabilir. B sınıfı ehliyet ile M, B1 ve F ehliyet sınıflarına tabii araçlar da kullanılabilir.

 


Eski Sürücü Belgesi Karşılığı, “B “
Yaş, 18
Deneyim, Gerekmiyor.
Alması Gereken Eğitim, Trafik ve Çevre Bilgisi, İlk Yardım Bilgisi, Araç Tekniği Bilgisi ve Trafik Adabı teorik dersleri ve direksiyon dersleri…
Gireceği Sınavlar, Teorik test sınavı – Direksiyon eğitimi uygulama sınavı
Kullanabileceği Araçlar “M”-“B1”-“F”-“B”
Değişim Süresi, 10 yıl
Otomatik Seçeneği  Var. B manüel ehliyeti olan B Otomatik kullanabilir, B otomatik ehliyeti olan B manüel kullanmak için fark başvurusu yapmalıdır.
Call Now ButtonBİZİ ARAYIN